Jak Kampanie SEO poprawiły proces sprzedaży dzięki Sellizerowi?

Last modified on: February 22, 2019

O firmie Kampanie SEO

Firma Kampanie SEO powstała w 2008 roku i od ponad 10 lat oferuje klientom kompleksowe usługi z zakresu marketingu internetowego. Do podstawowych usług świadczonych przez agencję należy pozycjonowanie stron oraz płatne kampanie reklamowe za pośrednictwem Google Ads i mediów społecznościowych. 

Klienci, którzy szukają agencji marketingowej, wysyłają zwykle od 3 do 5 maili z zapytaniem ofertowym do różnych firm, nim podejmą decyzję o wyborze konkretnej firmy. Niezależnie od branży, kluczowe do pozyskania klienta są dwa elementy w procesie sprzedażowym: czas odpowiedzi na zgłoszenia oraz umiejętność dopasowania oferty do potrzeb klienta. 

Kwestia mierzenia średniego czasu odpowiedzi na zgłoszenie (Słownik sprzedaży: Lead Response Time) jest dla firmy Kampanie SEO istotna, ponieważ czas odpowiedzi w dużej mierze determinuje powodzenie sprzedaży. Handlowcy jako jeden ze swoich KPI, mają określony średni czas, który jest wymagany do kontaktu z klientem. Jest to metryka, nad którą można stosunkowo łatwo zapanować. Wymaga jedynie sprawnie zorganizowanego działu sprzedaży.

Wdrożenie Sellizera

Kampanie SEO wykorzystują Sellizera do wsparcia procesów sprzedażowych począwszy od listopada 2018 roku. Decydując się na wdrożenie, Kampanie SEO chciały poprawić stopień dopasowania ofert do potrzeb i oczekiwań klientów. Dzięki obserwacji zachowań klientów na ofercie za pomocą Sellizera, udało się zmodyfikować nie tylko kolejność stron w ofercie, ale również proces prowadzenia rozmów handlowych.

Pozyskiwanie kontaktów w Kampanie SEO

Leady trafiające do działu handlowego pochodzą głównie z formularzy kontaktowych znajdujących się na stronie agencji. Wystarczy, że osoby zainteresowane konkretną usługą pozostawią niezbędne informacje, aby pracownik działu handlowego skontaktował się z klientem, w celu dopasowania/spersonalizowania propozycji współpracy. 

Kampanie SEO formularz

W związku z tym, że podanie numeru telefonu nie jest w formularzu wymagane, część klientów na etapie wysyłania zapytania ofertowego tego nie robiła. Brak numeru utrudnia przygotowanie dopasowanej do potrzeb klienta oferty. Jednak w tym przypadku dużą rolę odegrał Sellizer i wykorzystanie analityki wysłanych ofert. 

case study sellizer

Mając dostęp do raportu przedstawiającego statystyki wysłanej oferty, udało się ustalić, które strony były dla klientów szczególnie istotne. Okazało się, że strona, która początkowo nie była ujęta w kluczowej części oferty, skupiała dużą uwagę odbiorców. W ramach prowadzonych działań Kampanie SEO przeniosły stronę bliżej początku oferty, a handlowcy zaczęli mocniej akcentować tę korzyść wszystkim klientom. 

“Dzięki Sellizer zoptymalizowaliśmy proces przygotowania ofert. Dzięki zestawom danych tworzymy oferty bardziej dopasowane do potrzeb i oczekiwań klienta, co poprawia współczynnik konwersji.” 

Sebastian Żarnowski Kampanie SEO

Sebastian Żarnowski

Efekty dla Kampanie SEO

Dzięki statystykom ofert handlowcy zyskali  argument sprzedażowy, który okazał się unikalny na tle innych agencji. Mając dane odnośnie kluczowych stron w ramach oferty, udało się je dopracować, aby precyzyjniej trafiały do klienta i jednocześnie prowokowały do zadawania pytań, zarówno telefonicznie, jak i mailowo. Finalnie przełożyło się to na wzrost sprzedaży i skrócenie procesu decyzyjnego.

Korzystając z powiadomień o otwarciu oferty, handlowcy wiedzą, kiedy jest najlepszy czas na kontakt z osobami, które zapoznały się z ofertą. Dzięki temu nie marnują czasu na niepotrzebne telefony i mogą skupić się na efektywnym domykaniu rozpoczętych tematów.

 

 

Dowiedz się, co dzieje się z ofertami, które wysyłasz

Przetestuj Sellizera za darmo przez 14 dni