Identyfikacja i personalizacja w służbie Twojej firmy

Last modified on: March 3, 2021

Tygodnie spędzone na planowaniu kampanii marketingowej. Dziesiątki godzin poświęcone na spotkania i telefony. Setki maili wymienionych z agencją, tysiące wrzucone w reklamę online. Uruchamiasz świetny landing page. Wszystko zapięte na ostatni guzik... Poszło. Zbierasz gratulacje od całego zespołu. Całego? Twój dział handlowy przygląda się i czeka. Po pierwszym tygodniu zaczynają pytać:

Czemu strona nie sprzedaje?

Ruch jest, a efektów nie widać. To jasne, że Twój handlowiec potrzebuje gorących kontaktów biznesowych i informacji, które pomogą mu przygotować skuteczną ofertę. Dlaczego ze strony pozyskuje ich tak niewiele? Podpowiadamy: jedynie 3% użytkowników strony pozostawia na niej swoje dane, które później umożliwią późniejszy kontakt. To znaczy, że możesz tracić aż 97% szans na pozyskanie nowego klienta.

Tych kilka trików pomoże Ci w zwiększeniu skuteczności Twoich ofert, a dzięki prostym rozwiązaniom zbierzesz więcej kontaktów ze strony. Zresztą - sprawdź!

Identyfikacja firm wchodzących na stronę

Masz świadomość, że nawet połowa ruchu na Twojej stronie może być generowana przez inne firmy? Codziennie Twoją stronę odwiedza dziesiątki przedsiębiorstw i organizacji. Wiele z nich to Twoi przyszli klienci czy partnerzy. Powiedz, masz świadomość jakie to firmy?

Jeśli jeszcze nie korzystasz z aplikacji do monitorowania ruchu na stronie – najwyższa pora. Aplikacje takie jak BAZO pomogą Ci uzupełnić lejek sprzedażowy o nowe, gorące kontakty wprost z Twojej strony internetowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu dowiesz się, jakie firmy odwiedzają Twoją stronę, skąd przychodzą, jak często wracają, ile czasu poświęcają na wizytę. Poza podstawowymi danymi teleadresowymi, dostajesz także pełną historię wszystkich odwiedzin. Niektóre rozwiązania idą o krok dalej, oferując Ci możliwość wyszukania konkretnych pracowników danej firmy na portalach takich jak LinkedIn!

 

Przed przesłaniem oferty warto sprawdzić cel wizyty Twojego przyszłego klienta. Na bazie tych informacji, Ty i Twój zespół, możecie przygotować wyjątkową, spersonalizowaną propozycję, skupiając się tylko na aktualnych potrzebach danego użytkownika. To dodatkowa oszczędność czasu i przyspieszenie negocjacji: przedstawiasz tylko to, co interesuje danego interesanta.

Pamiętaj, że Twój aktualny klient to dalej Twój przyszły klient. Warto od czasu do czasu sprawdzić, czego Twoi najlepsi partnerzy szukają na Twojej stronie: może okazać się, że na horyzoncie pojawiła się opcja dodatkowej sprzedaży lub up-selling. Dobry zespół handlowy takie informacje może przekształcić w konkretne sprzedaże!

W końcu... Do konkurencji oferty nie prześlesz, ale warto czasem wiedzieć, jakie treści Twojej strony są dla niej najbardziej interesujące. To da Ci dodatkową przewagę w procedurze przetargowej czy przygotuje na wprowadzenie nowego, konkurencyjnego produktu.

Umożliwić kontakt

Nawet jeśli obmyślasz już w głowie plan tego, jak nawiązać relację z nowo zidentyfikowaną firmą, warto umożliwić jej rozmowę Tobą! Dzisiaj sama zakładka Kontakt już nie wystarczy. Zapomnij też o skomplikowanych formularzach. Już dwa pola do wypełnienia wewnątrz formularza kontaktowego zmniejszają prawdopodobieństwo przesłania informacji o prawie 20%! Naprawdę potrzebujesz od użytkownika tylko jednej informacji - kontaktu, na który możesz się odezwać. Wystarczy numer telefonu lub adres email. Czym zastąpić formularze?

Najlepiej w tej roli sprawdzają się widgety kontaktowe. Zazwyczaj przybierają formę interaktywnej ikony, która po kliknięciu uruchamia komunikat bądź pop-up z konkretną treścią: prośbą o kontakt lub pozostawienie wiadomości. Szukając tego odpowiedniego, zwróć uwagę na kilka kwestii:

Jak zachęcić użytkownika do pozostawienia kontaktu na stronie? Spraw, żeby poczuł, że Twoja oferta jest tylko dla niego!

Personalizacja na stronie

Może teraz się uśmiechniesz, ale czy masz ulubiony sklep spożywczy? Wyobraź sobie uprzejmą obsługę, która zwraca się do Ciebie słowami.

Dzień dobry! Po śniadanie? A właśnie przyjechały ulubione jagodzianki. Świeże i ciepłe. Podać?

W takich sytuacjach mamy wrażenie, że dana oferta dostępna jest tylko dla nas, prawda? Konkretna osoba otrzymuje to, czego w danej sytuacji potrzebuje. Można zastosować podobne zabiegi na Twojej stronie www. To proste!

Jedną z funkcji BAZO jest inteligentna personalizacja komunikatu. Dzięki niej każda firma zidentyfikowana na Twojej stronie zobaczy na początku komunikatu swoją nazwę! W ten sposób szybko stworzysz personalizowane automatyzacje, które poproszą pracownika danej firmy o pozostawienie kontaktu w najbardziej skuteczny i uprzejmy sposób. Dodatkowy efekt można uzyskać dzięki automatyzacjom takim jak Firma w treści, dzięki czemu z automatu możesz wpleść nazwę zidentyfikowanej firmy w treści swoich stron czy wpisów na blogu.

Możesz też pójść o krok dalej. Inteligentne targetowanie pozwala konstruować automatyzacje stworzone z myślą o konkretnym użytkowniku. Pamiętasz przykład z jagodziankami?

Tak, chcę sprzedawać więcej!

To ważna deklaracja. Opowiedzieliśmy Ci o kilku problemach stron internetowych. Rozwiązanie ich pomoże Ci przygotowywać jeszcze lepsze oferty i zarabiać więcej - dzięki stronie, którą już posiadasz. Możesz rozejrzeć się na rynku dostępnych aplikacji, i dobrać takie, które spełnią Twoje oczekiwania. Równie dobrze możesz też sprawdzić BAZO, które rozwiązuje wszystkie te problemy.

Sprawdź, jak działa Bazo!

Wypróbuj za darmo przez 14 dni.