Nowe funkcje w Sellizer #11 - automatyczne follow-upy oraz powiadomienia o dacie wygaśnięcia oferty

Last modified on: July 6, 2020

Chociaż sezon urlopowy przed nami, my nie odpoczywamy ani chwili, aby przygotować nowe funkcje w Sellizer. Tym razem są nimi moduł automatycznych follow-upów oraz powiadomienia o dacie wygaśnięcia oferty. Dzięki tym funkcjom możesz w pełni zautomatyzować cały proces sprzedażowy.

Zobacz, w jaki sposób możesz wykorzystać je w swojej firmie.

Automatyczne Follow-upy

Dawniej budowanie relacji z Klientami wiązało się z niezliczoną liczbą spotkań oraz licznie ponawianymi telefonami. Obecnie, w dobie automatyzacji marketingu i sprzedaży, wzmacnianie świadomości marki oraz utrzymywanie stałego kontaktu z Klientem wygląda już zupełnie inaczej. 

Na pewno dobrze znasz następujący scenariusz: na prośbę Klienta wysyłasz ofertę, z niecierpliwością czekasz aż ją otworzy, ale jak się okazuje - na próżno. Zaczynasz więc dzwonić i wysyłać maile z przypomnieniem - przeznaczasz na to masę czasu, który można by wykorzystać dużo efektywniej. A gdyby tak ktoś zrobił to wszystko za Ciebie?

Z pomocą przychodzi tutaj prawdziwe novum na rynku - kompleksowy moduł follow-up, dzięki któremu użytkownicy Sellizer będą mieć możliwość budowy scenariuszy wiadomości uzależnionych od różnych wyzwalaczy związanych z parametrami ofert. Dobrze przemyślana strategia pozwoli zaangażować Klienta już od pierwszego kontaktu. Z kolei mnogość wyzwalaczy akcji oraz możliwość dopasowania do nich indywidualnych komunikatów nie tylko zaoszczędzi średnio 50% Twojego czasu, ale stanie się czymś w rodzaju wirtualnego asystenta

Jak działa moduł Follow-up?

Moduł automatycznych follow-upów w Sellizer umożliwia utworzenie serii dowolnych wiadomości wysyłanych z adresu e-mail handlowca do potencjalnego Klienta, kiedy ten np. nie otworzy oferty, otworzy ją po raz kolejny lub spędzi nad nią określoną ilość czasu. Tym samym handlowiec wyśle ofertę, a ta sama będzie dbać o to, by odbiorca otworzył ją lub na nią odpowiedział. Oczywiście w każdej chwili możesz zatrzymać automat i wkroczyć do akcji, by domknąć sprzedaż. Realizację scenariusza zatrzymuje również zmiana statusu oferty na Wygrana lub Przegrana

Po aktywowaniu scenariusza follow-up, w pełni spersonalizowane wiadomości zostaną wysłane automatycznie z Twojej skrzynki e-mail, a dzięki ich indywidualnemu dopasowaniu, będą wyglądać jak wysłane przez prawdziwego pracownika!

Dzięki nowemu modułowi Sellizer, nie musisz już tracić czasu na pracochłonne follow-upy i w szybki i łatwy sposób zmaksymalizujesz ilość otwarć Twoich ofert.

Więcej szczegółów dotyczących konfiguracji modułu Follow-up znajdziesz w naszej bazie wiedzy.

Powiadomienie o dacie wygaśnięcia oferty

Druga z nowości Sellizer to moduł służący do obsługi ofert, których zawartość utraciła termin ważności lub które posiadają ograniczony termin ważności. 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twój Klient już nigdy nie przeoczy żadnej z Twoich ofert, ten moduł jest właśnie dla Ciebie. Powiadomienia te pomogą Ci zainteresować i wzmocnić zaangażowanie Klienta, aby ten nie zapomniał o Twojej ofercie, a Ty już nigdy nie stracisz szansy na sprzedaż.

Jak działa powiadomienie o dacie wygaśnięcia oferty?

Sellizer automatycznie wyśle Klientowi przypomnienie 24h przed wygaśnięciem oferty, informujące o jej terminie ważności dobiegającym końca. Wystarczy, że wyślesz ofertę - system będzie o niej pamiętał i pilnował ją za Ciebie. Z kolei gdy Klient otworzy ofertę już po jej wygaśnięciu, otrzyma stosowny komunikat oraz możliwość wygodnego skontaktowania się z jej nadawcą i zamówienia oferty ponownie. 

Co ważne, do automatycznie wysyłanych przypomnień możesz załączyć pliki oferty wyjściowej - dzięki temu Twój Klient nie będzie musiał przeszukiwać swojej skrzynki pocztowej. Ponadto, wiadomości z przypomnieniem wyglądają jak wysłane przez człowieka i możesz je dowolnie personalizować - mogą być takie same dla wszystkich ofert lub indywidualnie dopasowane do każdej oferty z osobna. 

Więcej szczegółów odnośnie korzystania z tego modułu znajdziesz w naszej bazie wiedzy.

Nasze nowe funkcje dostępne są we wszystkich pakietach, także w okresie testowym. Odkryj je już dziś!

Załóż konto testowe

Przetestuj Sellizera za darmo przez 14 dni